Tenis Stołowy - Hotel Szarlota
Szarlota Kompleks Wypoczynkowy
left
right
Dorosłych
-
+
Wiek 3-5 dziecko
-
+
Zamknij
Wybierz

Napisz do nas

Jak dojechać?

+48 58 686 77 55

Rezerwuj online

Kup voucher

Rezerwuj kręgle/bilard

Tenis Stołowy

Ping Pong

Tenis stołowy jest grą indywidualną, w której uczestniczą 2 (singel) lub 4 osoby (debel, mikst). Polega na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała ona nad siatką na drugą połowę stołu. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport.

Czy wiesz, że…

W kontakcie ze stołem pingpongowym piłka podczas zbicia może zostać zdeformowana w 20%, a po odbiciu wraca do poprzednich wymiarów.

Tenis stołowy jest jednym z najmłodszych sportów olimpijskich. Po raz pierwszy zawodnicy stanęli do walki na igrzyskach w 1988 roku w Seulu

Minisłownik pojęć

Rakietka

Rakietka do ping-ponga składa się z deski i dwóch specjalnych, gumowych (kauczukowych) okładzin. W rozgrywkach międzynarodowych dopuszczalne są tylko czerwono-czarne kolory rakietki. Niektórzy błędnie nazywają ją paletką.

Podstawowe informacje

Najważniejszym elementem do gry jest stół. Powierzchnię gry stanowi jego górna płaszczyzna ustawiona w kierunku poziomym. Długość stołu wynosi 2,74 m, a szerokość 1,53 m, wysokość ok. 76 cm nad powierzchnią podłoża.

Stół musi być pomalowany na zielono, niebiesko lub czarno. Białe pasy na krawędziach powinny mieć szerokość 20 mm a pasek przedzielający pola stołu powinien mieć szerokość 3 mm. Na środku stołu znajduje się zamocowana na specjalnych słupkach siatka, której wysokość wynosi 15,25 cm.

Piłeczka do gry jest matowa o barwie białej lub pomarańczowej. Jej waga to 2,7 gr, a średnica 40 mm. Rakieta może mieć dowolny kształt i masę. Deska powinna być sztywna i z jednej strony oklejona okładziną.