Szarlota i okolice

ATRAKCJE  powyżej 30 km

footgolf

FOOTGOLF W PRZYWIDZU (31 KM)

jest to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem gry jest pokonanie toru z przeszkodami i wkopanie piłki do odpowiedniego dołka. Im mniej uderzeń, tym lepiej. Footgolf Przywidz to pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. Jest to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Pole do gry znajduje się w otoczeniu malowniczych, kaszubskich wzgórz i lasów.

Dodatkowymi atrakcjami są piłkarskie wersje znanych dyscyplin – Piłkarski curling i Piłkarskie kręgle. Fani gry w piłkę ucieszą się z mini boiska do gry w piłkę nożną oraz z bramki z otworami sprawdzającej celność strzałów. Młodzi goście chętnie skorzystają z trampoliny dla dzieci.

Godziny otwarcia:

22.IV-22.VI  poniedziałek–piątek: 13:00–19:00   sobota–niedziela i święta: 10:00–19:00

23.VI–03.IX  poniedziałek–niedziela: 10:00–19:00

04.IX–29.X  poniedziałek–piątek: 13:00–18:00   sobota–niedziela i święta: 10:00–18:00
źródło: http://footgolf-przywidz.pl

MUZEUM CERAMIKI KASZUBSKIEJ NECLÓW W CHMIELNIE (31,4 KM)

Jest to nietypowe muzeum, można w nim, na pierwszym piętrze, zarówno obejrzeć pracę garncarza na kole garncarskim, jak i samemu spróbować sztuki „lepienia” garnków.

Warto również przyjrzeć się gotowym, wyrobionym już naczyniom, które ustawione na półkach wysychają czekając na dalszą obróbkę. Często można zastać siedzącą w tym pomieszczeniu malarkę, która wprawnymi ruchami nanosi wzory neclowskie na wypalone pierwszy raz naczynia.

Na ostatnim piętrze warsztatu znajduje się ekspozycja muzealna ceramiki trzech pokoleń Neclów, które ustawione w gablotach dają nam możliwość podziwiania mistrzostwa, z jakim zostały wykonane. Możemy tu również zapoznać się z bogatą historią rodziny Neclów, którzy już od 100 lat tworzą w Chmielnie. Ekspozycja wyrobów ostatnich trzech pokoleń (lata 1897-1996) – historia rodziny i warsztatu.

Pracownia

– pokaz toczenia na kole garncarskim

– objaśnienie procesu wyrobu naczyń ceramicznych

– malowanie (o ile w danym dniu się odbywa)

– możliwość sprawdzenia się na kole garncarskim

(zależne od dysponowania wolnym czasem – dodatkowa opłata)

Piece ceramiczne

– omówienie procesu wypalania naczyń glinianych

Godziny otwarcia:

poniedziałek – sobota 9.00 – 18.00

źródło: internet