Atrakcje powyżej 30 km - Hotel Szarlota
Szarlota Kompleks Wypoczynkowy
left
right
Dorosłych
-
+
Wiek 3-5 dziecko
-
+
Zamknij
Wybierz

Napisz do nas

Jak dojechać?

+48 58 686 77 55

Rezerwuj online

Kup voucher

Rezerwuj kręgle/bilard

Atrakcje powyżej 30 km

FOOTGOLF W PRZYWIDZU (31 KM)

jest to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem gry jest pokonanie toru z przeszkodami i wkopanie piłki do odpowiedniego dołka. Im mniej uderzeń, tym lepiej. Footgolf Przywidz to pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. Jest to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Pole do gry znajduje się w otoczeniu malowniczych, kaszubskich wzgórz i lasów.

Dodatkowymi atrakcjami są piłkarskie wersje znanych dyscyplin – Piłkarski curling i Piłkarskie kręgle. Fani gry w piłkę ucieszą się z mini boiska do gry w piłkę nożną oraz z bramki z otworami sprawdzającej celność strzałów. Młodzi goście chętnie skorzystają z trampoliny dla dzieci.

Godziny otwarcia:

  • 22.IV-22.VI poniedziałek–piątek: 13:00–19:00 sobota–niedziela i święta: 10:00–19:00
  • 23.VI–03.IX poniedziałek–niedziela: 10:00–19:00
  • 04.IX–29.X poniedziałek–piątek: 13:00–18:00 sobota–niedziela i święta: 10:00–18:00

źródło: http://footgolf-przywidz.pl

MUZEUM CERAMIKI KASZUBSKIEJ NECLÓW W CHMIELNIE (31,4 KM)

Jest to nietypowe muzeum, można w nim, na pierwszym piętrze, zarówno obejrzeć pracę garncarza na kole garncarskim, jak i samemu spróbować sztuki „lepienia” garnków.

Warto również przyjrzeć się gotowym, wyrobionym już naczyniom, które ustawione na półkach wysychają czekając na dalszą obróbkę. Często można zastać siedzącą w tym pomieszczeniu malarkę, która wprawnymi ruchami nanosi wzory neclowskie na wypalone pierwszy raz naczynia.

Na ostatnim piętrze warsztatu znajduje się ekspozycja muzealna ceramiki trzech pokoleń Neclów, które ustawione w gablotach dają nam możliwość podziwiania mistrzostwa, z jakim zostały wykonane. Możemy tu również zapoznać się z bogatą historią rodziny Neclów, którzy już od 100 lat tworzą w Chmielnie. Ekspozycja wyrobów ostatnich trzech pokoleń (lata 1897-1996) – historia rodziny i warsztatu.

Pracownia

  • pokaz toczenia na kole garncarskim
  • objaśnienie procesu wyrobu naczyń ceramicznych
  • malowanie (o ile w danym dniu się odbywa)
  • możliwość sprawdzenia się na kole garncarskim

(zależne od dysponowania wolnym czasem – dodatkowa opłata)

Piece ceramiczne

  • omówienie procesu wypalania naczyń glinianych

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – sobota 9.00 – 18.00

źródło: internet

MUZEUM VOLKSWAGENA W PĘPOWIE (43 KM)

W muzeum znajduje się 30 zabytkowych samochodów marki Volkswagen. Można podziwiać w nim także liczącą ponad 600 eksponatów kolekcję miniatur aut. Obok galerii znajduje się sklep, w którym można kupić pamiątki.

Muzeum czynne od maja do października od 10:00 do 18:00.

źródło: internet

AKWEDUKT W FOJUTOWIE (65 KM)

Do atrakcji turystycznych należy także leżący na granicy gminy akwedukt we wsi Fojutowo, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych – Czerskiej Strugi i Wielkiego Kanału Brdy. Jest to najdłuższa (75m) i najmasywniejsza tego rodzaju budowla w Polsce. W 2002 roku obiekt został kompleksowo wyremontowany.

Akwedukt w Fojutowie znajduje się w Borach Tucholskich. Poza kompleksem leśnym jest najciekawszą atrakcją Borów Tucholskich. To najdłuższa i najbardziej masywna tego typu budowla w Polsce. Nawiązuje do idei rzymskich akweduktów. Różnica poziomów przecinających się rzek wynosi około 9m. Użyty na budowę akweduktu materiał to tzw. żółta cegła. Akwedukt powstał w 1848 roku. Przepływa przez niego Czerska Struga,a przęsło jest łącznikiem wód dla kanału Brdy. Akwedukt w Fojutowie znajduje się na trasie Tuchola-Czersk.

źródło: internet

GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI (68,4 KM)

Założycielem jest Witold Ciążkowski, pasjonat zabytków kultury technicznej. Gromadząc przez całe życie ponad 100 zabytków motoryzacji i kupując halę od zarządu Portu Gdynia założył muzeum przy pomocy przyjaciół i władz miasta. Dzięki tej inwestycji może dzielić się z ludźmi swoją pasją. Wśród eksponatów jest bogata kolekcja pamiątek motoryzacyjnych. Na piętrze hali znajduje się stylowa kawiarnia.

Muzeum czynne od poniedziałku do soboty od 9:00 do 17:00.

źródło: internet

OCEANARIUM W GDYNI (69,5 KM)

Największe oceanarium w Polsce prezentuje niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Znajduje się tu ok. 40 akwariów. Ponadto można poszerzyć swoją wiedzę w sekcji edukacji poprzez nietypowe zajęcia i doświadczenia prowadzone przez specjalistów z dziedziny oceanografii, biologii i ochrony środowiska.

źródło: internet

NAJWIĘKSZA KOLEKCJA KAKTUSÓW W RUMI (76 KM)

Obejmuje ok. 6000 gatunków i form roślin naturalnie występujących na kuli ziemskiej. Przy okazji bezpłatnego zwiedzania obiektu można zakupić młodą roślinkę i porównać z dużym kwitnącym egzemplarzem.

Czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00

źródło: internet

ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (88 KM)

Największa gotycka ceglana twierdza w Europie, dawna rezydencja wielkich mistrzów krzyżackich. Blisko pół wieku po przybyciu w dorzecze dolnej Wisły Zakon Panny Marii rozpoczął wznoszenie nad brzegiem Nogatu, w miejsce pomorskiego grodu Zantyr, potężnego założenia obronnego, które z czasem rozwinęło się w największy zespół ceglany w Europie (1272-1399). Najstarszą część zamku stanowi tzw. Wysoki Zamek – klasyczny czworobok o krużgankowym dziedzińcu, siedziba komtura i konwentu. W 1309 r. wielki mistrz Siegfried von Feuchtwagen przeniósł swoją siedzibę z Wenecji do Malborka, który po zaborze Pomorza Gdańskiego leżał już w centrum rozległego państwa obejmującego południowe i wschodnie pobrzeża Bałtyku. Po przybyciu władz zakonu przebudowano dotychczasowe przedzamcze – wzniesiono tu Zamek Średni – rezydencję wielkiego mistrza. Składają się na nią trzy skrzydła: wschodnie (pomieszczenia gościnne), północne (infimeria, wielka komturia), zachodnie (Wielki Refektarz). W przekształconym Wysokim Zamku powstał kościół Najświętszej Panny Marii, z portalami za sztucznego kamienia, zwanymi Złotą Bramą. Pod jego prezbiterium znajduje się kaplica Św. Anny – mauzoleum 11 wielkich mistrzów. Na przedłużeniu zachodniego skrzydła wybudowano za rządów Winricha von Kniprode i Konrada Wallenroda pałac wielkiego mistrza (1382-99), mogący konkurować z rezydencjami innych monarchów europejskich. Szczególnie pięknie opracowano elewacje od strony Nogatu – wielkie okna i wysmukłe kolumienki nadają jej lekkość, niezwykłą w średniowiecznej twierdzy. Z wnętrz urodą wyróżniają się dwa refektarze – letni i zimowy ze sklepieniami palmowymi. Oba zamki połączono systemem podwójnych murów obronnych z kilkudziesięcioma wieżami i basztami Zamku Niskiego, przeznaczonego przede wszystkim na cele gospodarcze oraz mieszkania dla służby i żołnierzy, a także sprzężono z obwarowaniami miasta Malborka.

źródło: internet